הכנה להורים לפני צבא

כהורים למתבגרים, שעומדים לפני שירותם הצבאי, אתם רוצים את הטוב ביותר עבורם. זה ברור לי, אבל כקב"נית במילואים, שרואה את החיילים בתקופה הפחות טובה שלהם, אני יכולה להעיד, שלעיתים מה שנתפס כטוב הוא לא תמיד מה שמתאים. התמונה היא קצת יותר מורכבת ואינה מסתכמת רק בתפקיד אליו מתקבלים בצבא. 

לא רק להם, גם לכם זאת תקופה מאתגרת, שאולי מעוררת חשש לצד התרגשות. עבור המתבגרים, קיימות תכניות שונות שמכינות אותם לצבא, במיוחד את אלו המתעתדים להיות קרביים.

ההכנה שלהם חשובה, אך גם לכם כהורים, יש לבטים ושאלות, עליהם לא תמיד יש מענה. גם אתם נדרשים לעבור תהליך הכנה כדי להתמודד עם השינוי הגדול הזה בחייכם, כמו גם על מנת שתוכלו להוות מקור תמיכה נכונה ואדפטיבית עבור ילדיכם.

יש לכם תפקיד משמעותי בתקופה זאת בחייהם. לעיתים, הבדל בגישה ובמסרים שאתם מעבירים, יכול לעשות את כל ההבדל בין שירות מספק, מלמד ומצמיח לבין שירות מתסכל, שבמקרה הטוב תוכלו יחד איתם לסמן עליו וי ובמקרה הפחות טוב, יותיר תחושת חמיצות ופספוס.

כקב"נית במילואים, הפוגשת את אלו מבין החיילים, שמתקשים להשתלב ולמלא את תפקידם נאמנה כמצופה מהם, אני מאמינה שהכנה מתאימה עבורכם ועבורם לקראת השירות הצבאי, יכולה לעשות את ההבדל בין שירות מוצלח לשירות שאינו כזה.

ההכנה מתבצעת בשני מסלולים:

סדנא להורים ללא מעורבות הילדים

המסלול מתאים עבור הורים שמרגישים צורך בהכנה עצמית שלהם לקראת הגיוס. במסלול זה, אני מקיימת סדנא בת שלושה מפגשים עבור הורים שעוסקת במתן כלים להורים ומאפשרת התבוננות עצמית, זיהוי דפוסים ואמונות מגבילות שעלולים להפריע לשירות מיטבי של ילדיכם. 

הכנה לצבא הורים וילדים

אם אתם צריכים  תכנית הכנה מותאמת עבורכם ועבור צרכי ילדיכם באופן אישי ומדויק, המסלול השני מתאים יותר . במסגרת ההכנה המשותפת מתקיימים ארבעה מפגשים, לפי הסדר הבא: 

מפגש ראשון: היכרות אתכם ההורים. מפגש שני: היכרות עם המתבגרים. מפגש שלישי: מפגש משותף הורים- מתבגרים. מפגש רביעי: למידה, כלים עבורכם ועבור ילדיכם  וסיכום.

 

חזרה לדף הבית